Jdi na obsah Jdi na menu
 


Infrasauna

Používání infrasauny a její význam.
 

Infrasauny se  staly  běžnou záležitostí naší relaxace a posilování zdravotní stránky těla.  Obsluha je nanáročná. Stačí nastavit čas, požadovanou teplotu a můžeme začít reklaxovat.

 

Účinky infrasauny zaujmou každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu nebo chce jen zdravě a smysluplně odpočívat. Blahodárné účinky infrasaunování však ocení každý bez rozdílu věku. Pravidelné návštěvy infrasauny:

 ***  posilují imunitní systém

*** detoxikují organismus

*** pomáhají při hubnutí

*** snižují a odstraňují výskyt celulitidy

*** pomáhají při léčbě kožních onemocnění

*** posilují kardiovaskulární systém

*** odbourávají stres a navozují pocit uvolnění

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo má na infrasaunování času více, jiný méně. To samé platí o teplotě. Zatímco si někdo při vysokých teplotách vyloženě libuje, jinému horko nedělá dobře. Ať patříte do jedné či druhé skupiny, vždy by vám pobyt měl dělat dobře fyzicky i psychicky.

Obecně se doporučuje používat infrasaunu třikrát týdně. Délka jednotlivých saunovacích cyklů by se měla pohybovat do čtyřiceti minut.

 Nechoďte do infrasauny každý den, protože tělo potřebuje čas na regeneraci.

 

Působení infrasauny na spalování kalorií

 

Navštěvování infrasauny patří patrně k nejpohodlnějším způsobům, jak zůstat fit a ještě shodit nadbytečná kila.

Při pravidelném infrasaunování je možné spálit 600 - 800 kalorií. Infračervené paprsky pronikají do tkáně a zahřívají vrstvy podkožního tuku na dostatečnou teplotu. Podkožní tuk tak může být uvolňován z těla společně s potem.

Neměli bychom zapomenout, že touto cestou se z těla dostávají toxiny a další nežádoucí látky, které se hromadí v tělesném tuku.

 

 

Správné saunování v infrasauně

Před vstupem do infrasauny je ideální nastavit teplotu na nejvyšší hodnotu. Během celého saunování bude tělo vstřebávat plný výkon infračerveného záření.

Při nastavení nižší teploty se budou topidla průběžně zapínat a vypínat, aby udržela nastavenou hodnotu. Tím by byl přísun blahodárných infračervených paprsků omezen, proto se doporučuje saunování při nejvyšších hodnotách. Teplotu uvnitř infrasauny je možné regulovat pohyblivou střešní ventilací nebo pootevřením dveří.  

 1. Před saunováním se doporučuje sprcha a otření do sucha.
   
 2. Stejně jako ve finské sauně je dobré mít připravené aspoň 2-3 ručníky nebo osušky - jednu na sezení, druhou na podlahu z důvodu absorpce potu, třetí na otírání potu z těla. Tím se zároveň podpoří další pocení. 
   
 3. Doporučuje se vzít si do infrasauny s sebou hrubou žínku či ručník a ve chvíli, kdy se začnete potit, si jí můžete otírat obličej. Díky tomu odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se tím omladí a bude vypadat hladší. Totéž můžete provozovat i na ostatních částech těla, a to s pomocí ručníku nebo kartáče. 

 

 1. Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na úrovni lavice.
   
 2. Není důležité, jaká teplota je uvnitř infrasauny, když do ní vstoupíte. Výrazné pocení totiž nastává až cca po 15 minutách. Z tohoto důvodu není nutné čekat, až se infrasauna naplno rozehřeje. Nejlepším řešením je vstoupit do ní při jejím zapnutí a zahřívat se společně se saunou.
   
 3. Po dokončení saunování není ideální se okamžitě sprchovat. Vaše tělo se totiž během saunování zahřálo, bude se i nadále po určitou dobu potit i po vypnutí topných jednotek, dokonce i po opuštění infrasauny.  Posaďte se na odpočinkové lehátko . Jakmile se budete cítit dostatečně příjemně, dejte si případně  vlažnou (nikoliv studenou) sprchu pro úplné opláchnutí potu z vašeho těla, ale ideální je dokonale pot z těla otřít  čistým ručníkem a neměnit tělesnou teplotu. Další věc je, že po  použití infrasauny se nedoporučuje používat mýdlo, sprchové gely ani jiné přípravky, protože vaše póry jsou otevřené a tyto látky by je mohly zanést.
 4. Po saunování je důležité doplnit tekutiny ztracené během saunování. Ideálním nápojem je čistá voda, která nevrátí tělu zpět kalorie spálené během saunování.
 5. Nepoužívejte infrasaunu bezprostředně po namáhavém cvičení. Počkejte alespoň 15 minut, aby se vaše tělo ochladilo.

 

 

Cena za  1 hodinu pro jednoho je 149,- Kč 

 * * *   pro 2 osoby  250,- Kč
-  při saunování za účelem hubnutí a likvidace celulitidy provádíme speciální zábaly dle vlastního výběru
Možnost zakoupení permanetky : 
                       10 x   za 1 390,-  Kč
osuška, ručník  + nápoj zdarma

 

 

 

Permanentka platí 6 měsíců.

Užívejte si relaxaci plnou tepla  v chladných jarních dnech   . . .

                                               

   Část textu je převzato z webových stránek Marimexu